Pro zdraví

Ať už potřebujete nabrat svaly, zhubnout, nebo si jen chcete dát zdravou svačinu, můžete se spolehnout, že pod značkou Nekton naleznete to nejlepší, co moře nabízí. Bez konzervantů, bez aromat, bez kompromisů.
ryby v jídelníčku

Proč doplnit jídelníček mořskými rybami?

Pestrý jídelníček je zásadní pro spokojený život. Aby nám jídlo dělalo radost, můžeme jíst prakticky cokoliv, ale s mírou. Mořské ryby, ať už čerstvé nebo konzervované, je dobré konzumovat v množství 300 až 400 gramů týdně.  
Kromě velké porce kvalitních bílkovin dopřejete svému tělo potřebnou dávku Omega 3 mastných kyselin, které vyženou z vašich cév nezdravý cholesterol. Vápník a Vitamín D vám pomůžou ochránit vaše kosti před osteoporózou. Zároveň získáte zdravý zdroj minerálů a vitamínů, jako jsou sodík, draslík, hořčík, železo, selen, fosfor, vitamíny A, B2, B3, B5, B6...
Podrobné informace o tom, co pro vás mohou udělat produkty z mořských ryb, spolu s recepty, které vás inspirují, objevíte na našem blogu. Vydejte se s námi do hlubin poznání! Stačí kliknout.
Zobrazit více

Drahé superpotraviny? Kupte si raději sardinky

Těhotné ženy, děti, senioři i sportovci potřebují zvýšené dávky vápníku, aby se jim dobře vyvíjely a udržovaly kosti. A kdo jim v tomto snažení pomůže nejvíce? Sardinky!
Tahle malá rybka má v sobě nejen velké množství bílkovin, 25 gramů na 100 gramů masa, ale také spousty snadno vstřebatelného vápníku, ve 100 gramech je ho až 400 mg. Je to díky kostičkám, které v sardinkách křehnou a jsou tak snadno stravitelné. Pravidelná konzumace sardinek je tak více než příjemná a zcela přírodní prevence osteoporózy

O sardinkách vám toho rádi prozradíme mnohem víc, včetně oblíbených receptů. Stačí kliknout na blog. Vsadíme se, že vás překvapí, kolik variant má "obyčejná" pomazánka ze sardinek.
Jak se konzervy zpracovávají

Jak se konzervy zpracovávají?

Rybí konzervy se konzervují sterilováním. Jak se steriluje třeba oblíbená konzerva tuňáka v olivovém oleji? Konzerva se naplní tuňákem, zaleje se vrchovatě olivovým olejem, uzavře a po přesně stanovenou dobu se ohřívá párou na vysokou teplotu. To je celé

Žádné konzervanty, žádná chemie a konzerva vám vydrží prakticky navěky. Jak je na tom kaviár nebo uzený losos? A jak je to s minimální trvanlivostí u konzerv? Dozvíte se ZDE

Těžké kovy

Těžké kovy se v našem ekosystému vyskytují a bojovat proti znečišťování je určitě potřeba. Zároveň se ale není třeba přehnaně obávat. S těžkými kovy se vlastně nejčastěji setkáte na internetu, kde Vás jimi budou strašit prodejci exotických očistných přípravků za velké peníze. 

Naše produkty jsou vždy laboratorně kontrolované a máme tak ověřeno, že splňují nejpřísnější kritéria. Třeba v případě rtuti, o které se píše nejčastěji, byste museli sníst 6 kilogramů sardinek týdně, abyste se dostali na limit pro dospělého člověka, a i to by platilo pouze za předpokladu, že limit rtuti by byl i v daném produktu na absolutním maximu.
Chcete vědět více o těžkých kovech kolem nás a jejich obsahu v mořských rybách? Přečtěte si článek "Těžké kovy v mořských rybách" na našem blogu.
Zobrazit více
Těžké kovy
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram