Rybí konzervy vhodné pro domácí mazlíčky

aneb… aby byla chlupatá a měla hebkou srst

Představa, že jídlo, které připravíte, nesní vaši blízcí, ale kočka (I když, ta vám někdy může být bližší, ale přesto...), je dost potupná. Pro nás to ale neplatí.  Znáte vybíravější strávníky, než jsou kočky? Zkuste před ně postavit naši konzervu lososa ve vlastní šťávě a uvidíte, co se stane. Pro nás je náklonnost zvířecích strávníků vyznamenáním. Němé tváře se totiž neumí přetvařovat a naše rybky jim chutnají - a samozřejmě nejen jim. Ostatně, můj kamarád mi na dotaz o přikrmování jeho dvou fretek našimi konzervami odpověděl "Heleď, že bychom jim to dali celý, na to jsou ty konzervy moc dobrý, ale vždycky ochutnat dostanou a maj to moc rády."

Nekton a domácí mazlíčci

Našimi konzervami už je obohacován jídelníček koček a v posledních letech i psů, fretek a dalších vše- či masožravců. To proto, že doba, kdy se třeba psovi dávaly zbytky od stolu, nebo se krmil celý život jen granulemi, které si příležitostně zpestřil ukořistěným buřtem, jsou už naštěstí pryč. Kočkám už se mléko do mističek také nelije. I majitelé domácích zvířat už přemýšlejí, jak sestavit jídelníček tak, aby byl vyvážený a dodal jejich zvířátkům vše potřebné - a naše konzervy v tom pomáhají. Bílkoviny, vitamíny, Omega 3 mastné kyseliny. Vše dobré z našich konzerv udělá dobře i jim!

Jaké rybky pro vaše mazlíčky

U konzervovaných ryb je potřeba hlídat hlavně obsah soli, která je, stejně jako u člověka, při velkých dávkách škodlivá. U 15 kilogramů vážícího psa se zdravá dávka pohybuje kolem 0,5 gramu soli za den. U koček je to ještě méně. Kvůli váze je dobré hlídat i obsah tuků. Z toho důvodu jsou nejvhodnější produkty „ve vlastní šťávě“. Většina obsahu soli, kolem 1 gramu na 100 gramů výrobku, je obsažena právě ve šťávě a na povrchu masa. Šťávu slijte a pokud chcete být opravdu pečliví, tak maso vložte do vody a tu poté rovněž slijte. Obsah soli bude následně naprosto zanedbatelný. Ostatně ochutnejte po omytí maso sami. Cítíte slanou chuť?

Pro skvělou srst - Losos ve vlastní šťávě Nekton

Obsahuje čisté maso lososa a díky většímu množství tuků je výborný pro zlepšení stavu srsti. Na 100 gramů připadá 15 gramů bílkovin, 5,6 gramu nenasycených tuků a pouze 1 gram soli, který je ve šťávě a na povrchu masa.

Losos patří mezi tučné ryby a jsou to právě tuky Omega 3, které váš domácí mazlíček ocení a které zlepší kvalitu srsti a pomůže i srdci a cévám. Ostatně - olej z lososa se prodává i samostatně jako doplněk stravy, který se přidává ke granulím. Jestli vašemu psíkovi chutnají granule polité lososím olejem, počkejte, co štěkne na to, až mu do nich zamícháte maso z lososa. Lososa zbožňují i kočky a další šelmičky, třeba fretky. Malé 80 gramové balení pro menší jedlíky. Velké 170 gramové potěší i ty největší hltaly.

KOnzerva Losos ve vlastní šťávě

Pro pořádné svaly - Tuňák ve vlastní šťávě celý nebo Tuňák ve vlastní šťávě kousky

Dietní volba pro sportovce z říše zvířat nebo pro zvířátka, která si musí hlídat váhu. Obsahuje více bílkovin než losos - 24 gramů na 100 gramů u celého a 19 gramů na 100 gramů výrobku u kousků. Oba ale mají téměř nulový obsah tuku - pouze 1 gram. Tuňák ve vlastní šťávě dokonce méně než 0,5 gramu tuků. I tak dostanou zvířátka 40 mg Omega 3 mastných kyselin. Obsah soli je rovněž nízký – 0,8 až 1,2 gramu na konzervu, a to hlavně ve šťávě.

Pro pevné kosti - Sardinky ve vlastní šťávě Nekton

Sardinka je superpotravina, o čemž píšeme i v článku, kde jsou uvedeny všechny její přednosti. Jak mezi konzumenty, tak mezi majiteli domácích zvířat je často neprávem opomíjená. Přitom kočkám, psům i fretkám chutná stejně jako třeba losos, je cenově dostupná a domácí zvířata z ní stejně jako my získají velké množství vápníku - až 400 mg na 100 gramů. K tomu je důležité dodat, že kostičky jsou macerované a jemné a nehrozí tak, že by vašemu pejskovi nebo kočičce ublížily.

25 gramů bílkovin, 1,9 gramu Omega 3 a jen 1 gram soli na 100 gramů jsou přímo skvělé nutriční výsledky.

Sardinky ve vlastní šťávě Nekton

Se svými domácími mazlíčky se dělíte o svůj volný čas, radosti i strasti, gauč, někdy i postel - tak se s nimi občas nezapomeňte podělit i o chutnou rybku od Nektonu. Uděláte jim radost a dobře na těle i na duši.  

Pokud byste se chtěli dozvědět něco víc, nebo vás napadá doplňující otázka, napište mi na info@nekton.cz

Za Nekton vás zdraví Ondra

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram